Oświetlenie łagodne i nieoślepiające

Światło w sypialni powinno sprzyjać atmosferze ciszy i spokoju. Musi być łagodne i nieoślepiające, a jednocześnie pozwalać na wykonywanie codziennych czynności. Ważne jest odpowiednie oświetlenie garderoby i luster.  W sypialni nie potrzebujesz intensywnego światła, ale, podobnie jak w innych pomieszczeniach, lampy powinny zapewniać oświetlenie ogólne i miejscowe. Wykorzystaj oprawy niskonapięciowe do oświetlenia ścian i dekoracji okien. Dzięki temu uzyskasz elementy przyciągające wzrok i unikniesz dużych, nieciekawych powierzchni, kiedy okna będą zasłonięte na noc. Obwód świateł górnych musi być zaopatrzony w ściemniacz.

W jednym obwodzie zainstaluj oprawy świecące światłem  rozproszonym, a w drugim wszelkie kierujące światło na środek pomieszczenia, by można było je wyłączyć, kiedy nie będą potrzebne.

Jeśli w sypialni znajdują się wolno stojące meble niesięgające sufitu, rozważ możliwość instalacji na ich szczytach liniowych źródeł światła. Żarówki w przypominających elementy architektoniczne kinkietach emitują miękkie światło skierowane w górę i w dół, a liniowa świetlówka, świecąca ciepłym, białym światłem, zainstalowana za ścianą, potęguje nastrój odpoczynku w tej sypialni.

Miejscowo sterowane, nienagrzewające się kinkiety z diodami LED przy łóżku zapewniają doskonale światło do czytania. Para wysokich lamp w tradycyjnym stylu zapewnia światło do czytania i stanowi obramowanie wezgłowia. Dyskretne, wbudowane w sufit reflektory punktowe oświetlają ściany, powiększając przestrzeń, i zasłony w oknie dzięki czemu ten fragment pomieszczenia „nie znika” w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *