Przestronne pralnie domowe

W domowych pralniach, szczególnie tych, w których nie ma okien, należy zamontować źródła światła dobrze oddające kolory ubrań i rozmieścić je tak, aby umożliwiały ci wygodne wykonywanie różnych czynności, na przykład prasowanie. Zużycie energii należy oczywiście zawsze brać pod uwagę, ale najłatwiej oszczędzać ją właśnie w pomieszczeniach przeznaczonych na pralnie. W tym celu wykorzystaj dobrej jakości świetlówki kompaktowe, emitujące światło białe, przypominające dzienne, lub to o cieplejszym odcieniu. Jako pomieszczenia użytkowe pralnie wymagają dobrego, bezcieniowego oświetlenia ogólnego, które zapewnią przykładowo kinkiety świecące w górę i w dół.

Tam, gdzie brakuje miejsca, a ściany zasłaniają szafki, zainstaluj oprawy ze świetlówkami na ich górnej powierzchni. Dzięki temu jasnemu, białemu światłu z pewnością nie pomylisz kolorów podczas sortowania rzeczy do prania. Energooszczędne oświetlenie zadaniowe zapewnią oprawy wbudowywane lub montowane na dolnych powierzchniach szafek. Aby nie były widoczne, a ich światło nie oślepiało, osłoń je listwą.

Jeśli używasz suszarek z prętami opuszczanymi z sufitu i nie możesz zainstalować lamp sufitowych, do oświetlenia ogólnego wykorzystaj reflektory punktowe, których światło będzie odbijało się od powierzchni. W przestronnej pralni, w której jest wystarczająco dużo miejsca, wokół głównej przestrzeni roboczej lub koło zlewu zawieś jakieś atrakcyjne lampy ścienne. W ten sposób możesz nieco złagodzić czysto utylitarny charakter tego nieciekawego zazwyczaj wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *